Чи варто боятися монтажу композитної черепиці?

Для початку, давайте згадаємо, коли з’явилась в Україні композитна черепиця? Дехто стверджує - 15 років. Можливо, але широке її використання налічує всього кілька років. Саме тому виникає логічне запитання, а чи вміють монтувати композитну черепицю наші майстри? І дійсно, для багатьох покрівельників є матеріали більш знайомі. Щодо керамічної черепиці - тут питань немає, на дахи наших будинків монтують її вже не одне десятиліття. З метало черепицею вже теж перейшли на "ти". Так, а які ж складнощі нас чекають при монтажу композитної черепиці?

Складнощами - це важко назвати. адже композитна черепиця з самого початку розроблялась, як іноваційний покрівельний матеріал, що увібрав у себе всі позитивні якості вже давно існуючих покрівельних матеріалів: натуральної черепиці, металевої черепиці, бітумної черепиці. Ці іновації саме стосуються і монтажу.

Звичайно ж монтаж любого покрівельного матеріалу, в тому числі черепиці, потребує знання технічних вимог виробника та певного рівня кваліфікації виконавця робіт. Але в той самий час він не надто і вирізняється від монтажу тієї ж таки метало- чи керамічної черепиці.

Враховуючи розміри та вагу елементів композитної черепиці - навіть легший. Одна панель має розміри: 410*1234 мм, а її вага 2,9 кг. За такими характеристиками матеріал підвласний навіть дитині, а отже не потребує наявності великої кількості монтажників на покрівлі.

Інструменти специфічні, але лише для пересічної людини. Досвідченого покрівельника, який мав справу з металочерепицею, інструменти не здивують. Єдиний інструмент, який може викликати ускладнення – це пневмопістолет, але його можна замінити звичайним покрівельним молотком. Це звичайно уповільнює монтаж, але як сказав би Карлсон «справа то житейська».

Розберемо склад покрівельного пирога. Він класичний. Нічого нового - паробар'єр, утеплювач та гідробар'єр. Розібрали.

Вертикальна обрешітка набивається поверх гідробар'єру та забезпечує вентиляцію повітря так само як і в інших видах черепиць. Горизонтальна (контеробрешітка) слугує опорним каркасом для самої композитної черепиці та має специфічний крок і рекомендований переріз брусу. Крок з легкістю виставляється за допомогою шаблону, який можна виготовити на місці.

Монтаж панелей починається згори-донизу, що відрізняє даний матеріал від усіх інших. Як і в бітумній черепиці, монтаж ведеться з відступом у бік, щоб не було помітно стику панелей. Закріплюють панелі в торець, за допомогою спеціальних цвяхів з нержавіючої сталі. На композитну черепицю видається гарантійний документ на термін 50 років. Слід зауважити, що за умовою гарантії для забезпечення цілісності покриття на весь гарантійний термін, слід використовувати саме цвяхи з нержавіючої сталі. Хоч наші умільці іноді використовують шурупи від металочерепиці та кріплять лист в площину матеріалу – це не вірно і призводить до підтікання і відсутності гарантії на матеріал.

Такі вузли як хребет, єндова, фронтон, карниз, примикання мають теж доволі класичну конструкцію, але все ж перед їх виконанням варто ознайомитись з інструкцією виробника, де детально проілюстровано всі нюанси вузлів покрівлі. Такі детальні інструкції має кожен з виробників композитної черепиці.

Також незважаючи на новизну матеріалу, в інтернеті вже достатня кількість відео інструкцій у відкритому доступі. Та й сертифіковані бригади покрівельників, які дають гарантію на свою працю, теж не є вимираючим видом. Інша справа, що вартість їх послуг трохи вища за зарплату «дядька», який зі слів може збудувати будинок від самого фундаменту до вершечка димаря і є експертом з усіх видів будівельних робіт.

Підведемо підсумки. Власно, боятися варто не монтажу, а саме монтажників, що жодного разу не брали до рук інструкцію по влаштуванню композитної черепиці.

І в той самий час, майстри, які працювали з іншими покрівельними матеріалами, можуть виконати якісний монтаж при умові дотримання вимог інструкції з монтажу та залучивши послугу шефмонтажу від компанії-дистриб`ютора матеріалу. Тим більше, що дану послугу надають більшість виробників композитної черепиці.


2009 - 2022 © "Компания НВН", ООО Продажа металлочерепицы Evertile, монтаж металлочерепицы, композитная черепица в Украине
-->
Free PHP CMS by ViArt Ltd